  15KPJ110 Datasheet PDF File
For 15KPJ110 Found Datasheets File :: 1+       Page :: | <1> |
Pan Jit International I...
PANJIT[Pan Jit International Inc.]
PanJit International Inc.
PanJit International, Inc.
Description Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 210 V. Vbr(min/max) = 231/296.1 V @ It = 1.0 mA. Ir = 5 uA. Vc = 376 V @ Ipp = 40 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 190 V. Vbr(min/max) = 209/243.2 V @ It = 1.0 mA. Ir = 5 uA. Vc = 308 V @ Ipp = 49 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 220 V. Vbr(min/max) = 242/310.2 V @ It = 1.0 mA. Ir = 5 uA. Vc = 394 V @ Ipp = 38 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 110 V. Vbr(min/max) = 122/154.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 196 V @ Ipp = 77 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 160 V. Vbr(min/max) = 178/205.0 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 259 V @ Ipp = 58 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 160 V. Vbr(min/max) = 178/226.0 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 287 V @ Ipp = 52 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 130 V. Vbr(min/max) = 144/182.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 231 V @ Ipp = 65 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 120 V. Vbr(min/max) = 133/169.0 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 214 V @ Ipp = 70 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 120 V. Vbr(min/max) = 133/153.0 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 193 V @ Ipp = 78 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 130 V. Vbr(min/max) = 144/165.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 209 V @ Ipp = 72 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 170 V. Vbr(min/max) = 189/217.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 275 V @ Ipp = 55 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 110 V. Vbr(min/max) = 122/140.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 177 V @ Ipp = 85 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 170 V. Vbr(min/max) = 189/239.5 V @ It = 5.0 mA. Ir = 10 uA. Vc = 304 V @ Ipp = 49 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 190 V. Vbr(min/max) = 209/267.4 V @ It = 1.0 mA. Ir = 5 uA. Vc = 340 V @ Ipp = 44 A.
Glass passivated junction transient voltage suppressor. Vrwm = 210 V. Vbr(min/max) = 231/296.1 V @ It = 1.0 mA. Ir = 5 uA. Vc = 340 V @ Ipp = 44 A.